MMA PLNajnowszeBez kategoriiIII Liga Shooto, Gdynia 14 czerwiec:Wyniki

III Liga Shooto, Gdynia 14 czerwiec:Wyniki

Gamrot - Dos Anjos

14 czerwca w Gdyni odbyła się trzecia edycja największej polskiej imprezy amatorskiego MMA – Ligi Shooto. Organizatorem był klub Mighty Bulls Gdynia Grzegorza Jakubowskiego. Na dwóch matach walczyło około: 80 zawodników reprezentujących kluby (w porządku alfabetycznym):

Akademia Sarmatia Gdańsk, Bastion Tychy, Copacabana, Gracie Barra
Łódź, Grappling Gdynia, Kołobrzeg, Lutadores Opole, Mighty Bulls
Gdynia, MMA Grudziądz, MMA Warszawa, Radomski Klub Taekwondo, Shidokan
Tczew, Silesian Cage Club Katowice, Sityodtong Gdynia, Sowilo Kielce,
Viking Gdynia.

To trochę mniej niż w poprzednich edycjach (100 zawodników w I i 150 w II), ale termin wypadł w okresie sesji egzaminacyjnych na wyższych uczelniach.

Zawodnicy walczyli w klasach C (turniej) i B (pojedyńcze walki). W kategorii -65 kg zwyciężył najlżejszy zawodnik turnieju, ważący 57 kg Leszek Kulik z Radomskiego Klubu Taekwondo.

W kategorii -70 po raz drugi wygrał Marcin Held z Bastionu Tychy,który powtórzył sukces z poprzedniej edycji.

W kategorii -76 kg do finału zakwalifikowało się dwóch zawodników Akademii Sarmatia Gdańsk: Łukasz Sajewski i Tomasz Unger. Obaj zadeklarowali zrzeczenie się pierwszego miejsca na rzecz kolegi, zaś sedziowie, biorąc pod uwagę ich postawę i przebieg walk eliminacyjnych, zdecydowali się przyznać obydwu dwa równorzędne pierwsze miejsca. Dla Łukasza Sajewskiego również był to drugi złoty medal w Lidze Shooto, pierwszy zdobył w pierwszej edycji, w drugiej nie startował, gdyż walczył w tym czasie w Chojnickim Boxing Show 2. Warto podkręślić, ze Łukasz ma dopiero siedemnaście i pół roku, a wygrywa regularnie z dorosłymi (jego rekord w MMA to 7-0). Dla jego klubowego kolegi III Liga Shooto była sportowym debiutem.

W kategorii -83 kg wygrał jedyny zawodnik, który wygrał wszystkie edycje ligi, Jan Stępien z Lutadores Opole. Drugie miejsce przypadło jego klubowemu koledze.

W Kategorii -91 kg bezkonkurencyjny okazał sie znakomity zawodnik z Kołobrzegu, Tomasz Szczerek. Aktualny Mistrz Polski ADCC wygrał wszystkie walki przed czasem (każdą poniżej minuty!) i został uznany najlepszym zawodnikiem imprezy. Warto jednak zwrócić też uwagę na drugiego finalistę. Kuba Ostojski z Akademii Sarmatia Gdańsk także wygrał wszystkie (trzy) walki eliminacyjne przed czasem. W finale ulegl co prawda szybko Tomkowi, ale Tomek ćwiczy około siedemnastu lat lat. Kuba… osiem i pół miesiąca!

W kategorii +91 kg wygrał kolejny zawodnik Akademii Sarmatia Gdańsk, Adam Nosek. W finale pokonał cięższego o 12 kg rywala przewagą 12 punktów.

W klasie B szczególnie dobrze zaprezentowali się Marcin Gułaś, który w pierwszej rundzie znokautował kolanem rywala, oraz Michał Elsner, który złamał nos przeciwnikowi. Zawody odwiedziła ekipa gdańskiej regionalnej TVP 3. Krótka relacja z turnieju znalazła się w poniedziałek, 16 czerwca w programie Panorama Sport. Program ten można też obejrzeć w necie pod adresem: