MMA PLNajnowszeUFCGegard Mousasi po kontrowersyjnym nokaucie zwycięża z Chrisem Weidmanem na UFC 210 w Buffalo!

W co-main evencie gali UFC 210 w Buffalo, były mistrz wagi średniej, Chris Weidman (13-3) przegrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Gegardem Mousasim (42-6-2) po kontrowersyjnej akcji kończącej, kiedy to Holender znokautował Amerykanina, który ten miał trzy punkty podparcia.

Sędzia pojedynku, Dan Miragliotta przerwał pojedynek po uderzeniach kolanami Holendra i po konsultacjach zdecydował się na przerwanie pojedynku.

Szkoda, bo kibice oglądali naprawdę ciekawy pojedynek z obu stron. Obaj zawodnicy prowadzili ciekawą walkę tocząc stójkowy bój, w którym Chris Weidman próbował korzystać ze swoich zapasów i obalać rywala.

Jednakże w drugiej rundzie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, kiedy to Chris Weidman chciał wykorzystać obowiązujące w stanie Nowy Jork przepisy i korzystając z zasady trzech punktów podparcia otrzymał dwa soczyste kolana od Mousasiego. Jak się jednak okazało, sędzia pojedynku przerywając w tym momencie to starcie, ostatecznie zakończył je na niekorzyść Amerykanina.