MMA PLNajnowszeConor McGregorDwójka zawodników UFC w rankingu stacji ESPN “100 najpopularniejszych sportowców na świecie”

Każdego roku, stacja telewizyjna ESPN publikuje ranking “100 najpopularniejszych sportowców na świecie” w którym brane są pod uwagę takie czynniki jak zarobki, adnotacje, statystyki mediów społecznościowych i wyszukiwania w google. Na pierwszym miejscu znalazł się piłkarz Realu Madryt, Cristiano Ronaldo, za nim uplasował się koszykarz LeBron James, natomiast najniższy stopień podium przypadł dla Leo Messiego.

W rankingu znalazło się miejsce dla dwójki zawodników UFC! Na 23. miejscu znalazła się była, niekwestionowana mistrzyni kategorii koguciej, Ronda Rousey, natomiast mistrz wagi piórkowej, Irlandczyk Conor McGregor uplasował się na 37. miejscu.

Dla porównania, przymierzany do walki z Irlandczykiem, Floyd Mayweather Junior znalazł się na 26. miejscu, a jego przedostatni rywal, Manny Pacquiao został umieszczony na 35. miejscu.

Pełny ranking znajdziecie na stronie ESPN (TU).